Výlet 6. tříd do Jeseníků

V úterý 21. 6. jsme navázali na výlet do Zlína a vyrazili se šesťáky tentokráte na horskou túru do nedalekých Jeseníků. Po příjezdu do Karlovy Studánky na nás čekal sice náročný, ale okouzlující výstup po žluté turistické značce stezkou vodopádů Bílé Opavy. Trasa plná skalnatých úseků, žebříků a dalších nástrah evidentně přivedla na pokraj sil nejednoho našeho turistu, ale vytouženého cíle, chaty Barborky, jsme nakonec dosáhli všichni. Po chutném obědě a zaslouženém odpočinku vyrazili ti, kteří ještě měli zbytky sil vstříc vrcholu. K překvapení všech pouze 4 naši turisti zvolili jednodušší cestu a vyrazili s paní učitelkou Neiserovou rovnou na Ovčárnu, zbylá část naší výpravy se statečně vydala cestou k vysílači. Na vrcholu na nás čekala odměna v podobě nádherných výhledů, chladných 8° Celsia a vrcholové fotografie. Po rychlém občerstvení jsme vyrazili cestou dolů na Ovčárnu, odkud jsme se svezli kyvadlovou dopravou do Karlovy Studánky. V tomto  krásném lázeňském městečku nás čekal ještě hodinový rozchod, po kterém jsme se příjemně unaveni vydali na cestu domů.

Mgr. Jakub Machel, Mgr. Alexandra Neiserová, Mgr. Radek Hnilica