Výlet 8. A a 8. B

Ve středu 11. 5. 2014 se obě osmičky pod dohledem pana učitele Horehledě a paní učitelky Baronové vydali na školní výlet. S batohy plnými jídla jsme ráno před školou čekali na autobus. A když dorazil i zdravotní bratr – p. uč. Hulva, mohli jsme konečně vyrazit. Jako první zastávka byla Olomouc. Měli jsme čas si projít obchodní centrum Šantovka. Sice jsme už snědli skoro všechno jídlo, batohy jsme si ale zpátky vezli stejně těžké a to kvůli nákupům v Šantovce. Jako další na nás čekalo Javoříčko s krásnými jeskyněmi. Z horka jsme se doslova z vteřiny na vteřinu ocitli v 7°C. Ti připravenější z nás měli s sebou sice mikiny, klepali jsme se však všichni stejně. Za prohlídku nádherných jeskyní nám to však stálo. Nejvíc se všem líbila přes 2 metry vysoká sintrová záclona, nejdřív jsme si mysleli, že je opravdová. Nesmím taky zapomenout, že k jeskyním se jde do kopce a napočítali jsme tam společně přesně 91 schodů 🙂 . Další a poslední zastávkou byli areál pod hradem Bouzov. I když tam většina z nás na jednom školním výletě už byla, bylo zajímavé se znovu přiučit o středověkých zbraních a hlavně o těch husitských. Až na velký prak se nám dařilo vystřelit ze všeho, co nám pánové dali do rukou, i když ne vždycky jsme trefili cíl. Naštěstí nikdo neskončil se šípem v hlavě. Musím pochválit hlavně naší třídní, p. uč. Baronovou, které střelba opravdu šla. Možná to dotáhne až na olympijské hry 🙂 . Po skončení programu jsme ještě měli čas a tak jsme si zašli to restaurace. A potom zase autobusem domů.
Těšíme se na příští rok, už teď u paní učitelky škemráme o vícedenní výlet, abychom si to užili ještě víc!  🙂

Amálie Kořistková, VIII. A