Výlet 9. B

Žáci 9. B se vydali na svůj poslední výlet za zážitky a poznáním do Brna. A protože jsme se na tuto událost připravovali už předem ve škole, všichni tedy již věděli, co to znamená jet šalinou na Prýgl (přeložím: tramvají na Brněnskou přehradu), na kterém kostele na nás bude vystrkovat zadek neslušný mužíček, že Zelňák není pečivo plněné zelím, ale náměstí s ovocem, zeleninou a krásnými kytičkami, jaká brněnská památka je vyobrazena na desetikoruně a kde stojí podivný moderní orloj. K novému poznání došlo již ve vlaku, kde se mnozí konečně dozvěděli, co si představit pod nesklonným slovem KUPÉ. Nevšední zážitky jsme měli z cestování, protože jsme vystřídali vlak dvou dopravců, tramvaj, vlastně šalinu, a loď. Další zážitky si žáci odnesli z hradu Veveří, z kostnice pod kostelem sv. Jakuba, z krásného kostela sv. Petra a Pavla na Petrově, samozřejmě nesměly chybět gastronomické zážitky a posledním nečekaným byly vodní schody nad nádražím.

A už nás čeká posledních deset společných dní…

Mgr. Blažena Wertichová