Výlet deváté třídy – Velký Javorník

Již od šesté třídy navštěvujeme (teď už s devátou třídou) naše nejbližší hory – Jeseníky a Beskydy. V šesté jsme zdolali Praděd, v sedmé Radhošť, v osmé rovnou přechod Jeseníků a na devátou padl výběr na Velký Javorník. Tato hora sice nemá ani tisíc metrů, může se ale pochlubit obtížným výstupem a krásnou rozhlednou, ze které je výhled široko daleko. Náš výlet jsme uskutečnili v pátek 21. 6. Počasí nám přálo a tempo, se kterým se žáci pustli do zdolávání vrcholu, bylo neuvěřitelné. Za dvě hodiny, bez dechu a snad bez jediného suchého trička, jsme pokořili vrchol Veřovických vrchů. Vzhledem k tomu, že nám do odjezdu zpátečního spoje zbyl čas, navštívil jsme také nedávno otevřenou stezku korunami stromů Beskydské nebe. Na závěr bych rád poděkovat panu učiteli Machelovi za skvělou spolupráci a také deváťákům, že i přes komentáře typu: ,,Už nikdy na výlet do hor nepojedu“, svůj názor pokaždé změnili. 🙂 Doufám, že horám zůstanete věrni i nadále….

Mgr. Radek Hnilica