Základní škola a Mateřská škola Neplachovice Naši žáci v dobrém rozmaru V barvách duhy Hledání Bludišťáka Základní škola a Mateřská škola Neplachovice Adaptační kurz Posloucháme Sběr vody Bude se testovat Zbarví se? A pod mikroskop

Výlet do Holčovic

Druhý výlet turistického kroužku KNOT v letošním školním roce se uskutečnil v neděli 24. 11. a cílem naší trasy bylo okolí malebné vesničky Holčovice v podhůří Jeseníků. Celkem 16 turistů, z toho 10 žáků naší školy, vyrazilo na 10,5 km dlouhou trasu, která mimo jiné vedla přes výběhy a obory nejrůznějších zvířat. Cestou jsme tak narazili na ovce, kozy, koně, lamy, jeleny, divoká prasata, krávy, buvoly nebo daňky. Navštívili jsme rozhlednu na Skalce s překrásnými výhledy do dalekého okolí, i když silný vítr nám neumožnil se na rozhledně příliš dlouho zdržet. Zato krytý přístřešek pod rozhlednou nabídnul všem vítaný úkryt pro svačinku. Další zajímavou zastávkou bylo Africké muzeum, ve kterém jsme absolvovali asi 40 minutovou komentovanou prohlídku afrických exponátů a nejrůznějších preparovaných zvířat.

Nedělní výlet, v sice větrném, ale slunečném a nádherném počasí, jsme si moc užili a na relativně krátké trase navštívili velmi mnoho hezkých a zajímavých míst.

Mgr. Jakub Machel