Výlet s Žárovkou za poznáním

Víte, jak vzniká světlo? Chtěli byste vstoupit do osmimetrové makety lidského mozku? A co takhle vyzkoušet si gyroskop – přístroj, který se používá i na Mezinárodní vesmírné stanici? Taky si můžete vybrat a obléct svou historickou uniformu a začíst se do obrovského komiksu, kde jsou hlavními představiteli Marie Terezie nebo František Josef I. Alespoň na krátkou dobu se převtělte do jednoho z vodních tvorů, v jádru koryta řeky navštivte larvy, v periodické tůni potkejte tajemné korýše, nevynechejte tajuplnou podmořskou jeskyni…! To vše na jednom místě v Pevnosti poznání v Olomouci, která sídlí v zachovalém areálu Korunní pevnůstky. Ta v minulosti sloužila jako sklad dělostřelecké munice a dnes je rafinovaným útočištěm pro vědu a neformální vzdělávání. A právě tam se 26. 6. vydal autobus se 40 zvídavými dětmi. A že si to všichni náležitě užili, nemusím vůbec zdůrazňovat. O to víc, že následovala návštěva aquaparku a oblíbeného KFC. Tak Žárovko, co vymyslíš příště?

Mgr. Ivana Vaňková