Výlet sedmáků na Medvědí kámen

Ani 7. třída nemeškala a ve výletním týdnu podnikla cestu do Jeseníku s cílem poznat město i jeho okolí. Jedním z prvních míst, které jsme v úterý 19. 6. 2018 navštívili, byla skalnatá vyhlídka Medvědí kámen ve výšce 907 m. nad mořem. Na zelenou turistickou trasu jsme vyrazili od jeskyně na Špičáku a náročné, ale zajímavé stoupání na vyhlídku, jsme všichni zvládli bez problémů. Odměnou za dřinu při zdolávání kopce nám byl nádherný výhled na okolní hory a údolí a hlavně přestávka a svačinka na rozlehlé skále. Naše další kroky vedly po naučné stezce Živé vody, cestou jsme ochutnali vodu z několika pramenů, kterých je v této oblasti velké množství. Naše další přestávka se konala v Priessnitzových lázních, kde jsme navštívili volně přístupný přírodní Balneopark, lázně horních a dolních končetin s pramenitou a hlavně pořádně ledovou vodou. Relaxační část výletu nás po náročném výkonu čekala na nově opraveném koupališti v Jeseníku, které jsme si i přes chladnější počasí náramně užili. Na závěr našeho výletního dne jsme ještě navštívili centrum Jeseníku a věnovali se krátké prohlídce města.

Mgr. Jakub Machel

 

Další fotografie z výletu:

https://plus.google.com/u/0/104946829186953218097