Výlet turistického kroužku

V neděli 29. 5. jsme v rámci květnového turistického výšlapu zamířili do Jeseníků, konkrétně na hřebenový přechod z motorestu Skřítek na Ovčárnu. Celá trasa měřila asi 11,5 km a během cesty jsme mohli obdivovat skalní útvary Ztracené kameny a vrchol Pecný. Až do poloviny trasy, která byla přibližně na odpočívadle Jelení studánka, nás provázelo krásné slunečné počasí, do druhé části trasy se bohužel viditelnost zhoršila a pláně vrcholu Vysoká hole, Petrovy kameny i vysílač na Pradědu nám zůstaly utajeny v mlze. Po cestě zpět jsme ještě navštívili restauraci Praděd, kde nás čekalo zasloužené občerstvení.

Žáků turistického kroužku se nakonec výletu zúčastnilo pouze 9, proto bych chtěl poděkovat všem rodičům, učitelům a dalším dospělým výletníkům, že s námi na výšlap vyrazili a doplnili tak potřebnou kapacitu objednaného autobusu.

Mgr. Jakub Machel