Základní škola a Mateřská škola Neplachovice Naši žáci v dobrém rozmaru V barvách duhy Hledání Bludišťáka Základní škola a Mateřská škola Neplachovice Adaptační kurz Posloucháme Sběr vody Bude se testovat Zbarví se? A pod mikroskop

Výšlap na Ježník

V sobotu 26. 1. jsme podnikli první výlet turistického kroužku v roce 2019, jehož cílem byl Bezručův vrch a rozhledna Ježník v okolí Krnova. Na trasu dlouhou přibližně 12,5 kilometrů vyrazilo celkem 7 turistů – 6 žáků naší školy a na cestu s námi vyrazil také pan Malý. Cestou jsme si užili pravé zimní počasí, teplota kolem nuly a všude plno sněhu. Po malé zastávce na Bezručově vrchu s krásným výhledem na město Krnov a následné zastávce na rozhledně Ježník, odkud byly i přes zimní počasí parádní výhledy na okolní kopce, jsme se po cestě zpátky těšili na zaslouženou odměnu ve formě teplého obědu. Věta ,,já chci pizzu“ padla po cestě tolikrát, že už jsme na ni začali být alergičtí. V Krnově jsme oběd stihli a byla i pizza. První turistický výšlap se vydařil a zanedlouho bude navazovat další, tentokrát do okolí Bruntálu.

Mgr. Jakub Machel