Základní škola a Mateřská škola Neplachovice Naši žáci v dobrém rozmaru V barvách duhy Hledání Bludišťáka Základní škola a Mateřská škola Neplachovice Adaptační kurz Posloucháme Sběr vody Bude se testovat Zbarví se? A pod mikroskop

Výšlap osmáků do Skrochovic a zpět

Letošní školní výlet se nesl v duchu 4 km dlouhé trasy do Skrochovic po rozžhavené cyklostezce a sportování na hřišti ve Skrochovicích. Sotva jsme dosedli do stínu tamního přístřešku, spustil se lehký déšť, ale ten nás neodradil od toho, abychom se začali bavit. Jedna skupina si vzala kopačák a vyrazila na umělku zahrát si fotbal. Druhá skupinka vyzkoušela hru zvanou krotek, zástupci třetí skupiny se snažili získat body a vyhrát ve  hře petanque, zahráli jsme několik setů ringa a někteří jen tak posedávali a vydýchávali “náročnou” trasu. Vydali jsme se i do místní restaurace R11 na zmrzlinu, na kterou se všichni těšili a doufali, že je ochladí. Nesmělo samozřejmě chybět ani tradiční opékání špekáčků, které musí být součástí každé správné pěší túry. Ani jsme se nenadáli a naše sportovní dopoledne uteklo jako voda. Přestože jsme výlet nesměřovali do větších dálek a strávili den v blízkém okolí, skvěle jsme si ho užili.

Mgr. Nikola Machelová, Mgr. Renata Schreierová, Mgr. Alexandra Neiserová