Vysvědčení, výlet, výstava 😊

Poslední týden prvního pololetí jsme si s třeťáky, neobvykle na tuto covidovou dobu, užili. V pondělí, než jsme si rozdali hezká vysvědčení, si děti vybarvily a následně zasoutěžily ve známé deskové hře aplikované na naše učivo. Poté jsme se věnovali skupinové práci. Před obědem jsme si dovolili ještě „spolknout“ tři jedničky za každý důležitý předmět v druhém pololetí.
Ve středu, bohužel již v menším počtu, jsme se vlakem vydali do Opavy. V Obecním domě jsme prožili ve velice zajímavém prostředí interaktivní výstavu Malý princ. Vůbec nevadilo, že knihu mnozí nečetli. Věřím, že pro některé teď nastal ten pravý čas. Vše začalo u neobvyklého příbytku vymyšleného zvířátka. Mimo jiné jsme vyplňovali pracovní list, naslouchali zvukům, získávali hmatové vjemy… Největším zážitkem byly obrazy, které děti rozpohybovaly pomocí zapůjčených tabletů. Děti se touto cestou seznamovaly nejen s tématem Malý princ, ale také s norskou přírodou a neobvyklou tvorbou mladé autorky této výstavy. Prostřednictvím fotek se pokochejte s námi. Následně jsme se přesunuli do nižších pater na nezbytné malé občerstvení. Cestou na vlak jsme se zastavili na workautovém hřišti a následný úprk na nádraží nic netušícím školákům předznamenal nadcházející olympijský den.

Mgr. Tereza Pethsová