Základní škola a Mateřská škola Neplachovice Naši žáci v dobrém rozmaru V barvách duhy Hledání Bludišťáka Základní škola a Mateřská škola Neplachovice Adaptační kurz Posloucháme Sběr vody Bude se testovat Zbarví se? A pod mikroskop

Výtvarný plenér 5. 6. – 7. 6. 2016

Uplynul rok a zase se všichni nadšenci výtvarného umění z naší školy sešli v neděli 5. června na nádraží v Holasovicích, aby příjemně strávili 3 dny malováním a tvořením v kempu v Kajlovci. Odjeli jsme vlakem (náhradní autobusovou dopravou, abychom byli přesní) do Opavy, a pak jsme pokračovali až na nádraží v Hradci nad Moravicí. Odtud jsme museli pešky, ale to nám nevadilo, protože jsme věděli, že se tam jinak nedostaneme. Jelo nás 24, holky i kluci ze 3. až 9. třídy. Ubytovali jsme se v chatě a hned jsme se dali do prvního úkolu. Zatím jsme kreslili tužkou, uhlem nebo fixy. Po večeři jsme odběhli do lesa, abychom tvořili z přírodnin, téma znělo „Symbol lesa“. Někteří dělali Matku Zemi, jiní vytvořili přírodní altánky, kluci dělali obraz v pohybu. Zdařilo se nám to. Druhý den jsme dopoledne tvořili v kempu, protože bylo po dešti, ale po obědě jsme vyrazili na zámek Hradec nad Moravicí. Malovali jsme anilínovými barvami bílou vodárenskou věž a detaily zábradlí, zídek apod. Občerstvili jsme se zmrzlinou a sladkostmi. Hradci jsme si načrtli řeku Moravici, most a pár domů. Všem vytrávilo, a tak jsme pelášili na večeři. Ale ani potom jsme nezaháleli. Křídami jsme kreslili na asfalt v kempu. Zbyteček volného času jsme trávili na průlezkách a houpačkách. Třetí den ráno jsme ještě kreslili v areálu kempu „pohlednici z Kajlovce“ a pomalu jsme se chystali na zpáteční cestu. Tentokrát jsme jeli autobusem (s přestupem v Opavě) a vlakem do Holasovic. Nikomu se nechtělo domů, vezli jsme si hromadu obrázků, fotek, dobré nálady i dalšího výtvarného nadšení, ale i únavy. Bylo to strašně fajn. Musíme všechny účastníky pochválit za nadšení a píli, kterou se nebáli projevit.

Mgr. Dagmar Bumbálková, Mgr. Štěpánka Matějková