Výuka cizích jazyků ve školním roce 2014/2015

V tomto školním roce jsme zahájili výuku cizích jazyků již od druhého ročníku základní školy.

Anglický jazyk ve druhé třídě bude vyučovaný jednu hodinu týdně, a to se zaměřením na audioorální kurz. Děti se seznámí s mluvenou angličtinou a postupně se naučí na ni reagovat. V hodinách bude probírána základní slovní zásoba a tematické básničky, děti budou zpívat a hrát spoustu her. Cílem je, aby si děti vytvořily kladný vztah k cizímu jazyku. Týdenní počet vyučovacích hodin se pro děti nemění, přesun vyučovací hodiny se uskuteční v rámci jazykové komunikace. Od třetí třídy pak děti plynule přejdou na učebnice Chatterbox 1, tudíž i na písemný a čtený projev v angličtině. Ve čtvrté třídě pak Chatterbox 2. Od páté třídy se děti učí podle učebnic z řady Project, kterými pokračují i na vyšším stupni. Ve 3. – 8. třídě je časová dotace pro anglický jazyk 3 hodiny týdně, v 9. třídě pak 4 hodiny týdně. Chceme, aby přechod na střední školu byl pro naše žáky co nejsnadnější.

Další cizí jazyk – ruský jazyk

Od sedmého ročníku mají žáci další cizí jazyk, v našem případě ruský jazyk. Časová dotace je 2 hodiny týdně pro 7. a 8. třídu, 3 hodiny týdně mají žáci 9. třídy.

Francouzský a německý jazyk

Pro zájemce o tyto cizí jazyky budou k dispozici zájmové kroužky.

PaedDr. Ivana Pavlíková