Za divadlem do Krnova

Myslíte si, že by to mělo být spíše „Do divadla…“? Ne, není to chyba. Studentské divadlo Střední pedagogické školy z Krnova vždy jezdilo za námi a svá představení hrálo v kině v Holasovicích. Tentokrát jsme však my přijali pozvání a přijeli 14. března za divadlem do Krnova, do nového divadelního sálu, kterým se studenti a jejich umělecká vedoucí Petra Severinová chtěli pochlubit. Komorní prostředí, bezprostřední kontakt s herci, námět divadelní hry s pracovním názvem „Uzly a pavouci“ a v neposlední řadě i skvělé výkony všech protagonistů působily na diváky,  žáky VI., VII. a VIII. třídy, skoro magicky.  Se zatajeným dechem sledovali dění na jevišti  a výkony všech herců odměnili velkým potleskem. Mám upřímnou radost z toho, že žáci naší školy jsou tak vnímavými a pozornými  diváky. Důkazem toho je i krátká anketa, kterou po představení vyplňovali a která pomůže studentům z Krnova nacvičit další divadelní představení, za kterými určitě zase přijedeme.

Mgr. Ivana Vaňková