Základní škola a Mateřská škola Neplachovice Naši žáci v dobrém rozmaru V barvách duhy Hledání Bludišťáka Základní škola a Mateřská škola Neplachovice Adaptační kurz Posloucháme Sběr vody Bude se testovat Zbarví se? A pod mikroskop

Za nadšené čtenářství knihu!

Tato slova mohli s radostí zvolat žáci, kteří byli v pondělí 13. června vyhlášeni v Místní knihovně Pavla Křížkovského nejpoctivějšími čtenáři čtvrté třídy uplynulého roku.  Třetí místo obsadil Daniel Baday, stříbrnou medaili získala Barbora Dluhošová a vítězem se stal Teo Bumbálek. Předání diplomů a krásných cen však nebylo jediným důvodem k návštěvě. Paní Helena Dehnerová si pro žáky připravila poutavé vyprávění o životě Karla IV. Děti poté mohly v následném testu prokázat, jak pozorně poslouchaly. Nutno podotknout, že velmi pozorně. Když se za touto hodinou strávenou v knihovně ohlédneme, můžeme s radostí konstatovat, že holasovická knihovna je důležitou entitou trávení volného času našich žáků. A to je potěšující zjištění.

Mgr. Ludmila Volná