Za tajemstvím výroby oplatek

Fidorku, Zlaté oplatky, Florenty nebo sušenky Oreo. Slabý výčet produktů obrovské výrobny sušenek Mondelez. Jak ale taková sušenka vznikne? A jak dlouhá cesta je od smíchání patřičných surovin až po expedici do obchodů? Pro odpověď jsme se vydali v pondělí 12. 12. do největší továrny na sušenky Oreo v Evropě – do výrobny Mondelez v Opavě Vávrovicích. Po náležitém proškolení bezpečnosti a nasoukání do slušivých outfitů jsme se vydali na exkurzi do hal Hector (výroba sušenek Oreo) a následně tak Fidor (výroba Fidorek). Cesta nás zavedla k míchání surovin, přes pečení těsta, výrobnu krémů až po balení do krabic. Zjistili jsme, že výroba sušenky, jejíž konzumace nezabere více než pár sekund, není úplně jednoduchá a procestuje stovky metrů než skončí zabalena v krabici.
Chtěli bychom poděkovat osmákům za ukázkové chování na exkurzi a také paní učitelce Machelové, která nám tuto zajímavou exkurzi domluvila.

                                                                                   Mgr. Jana Divilová a Mgr. Radek Hnilica