Zábavná chemie a plamenové zkoušky

Dne 2. 6. 2014 jsme se my, žáci 8. A a 8. B, zúčastnili exkurze na Střední zemědělské škole v Opavě. Na to, abychom se jako děti z vesnice neztratili, dohlížel pan učitel Hnilica 🙂 . Po příjezdu pro nás byla překvapením televize Polar, ani jsme se nestihli učesat 🙂 . Paní učitelky ze zemědělky měly pro nás připravené zajímavé pokusy, které jsme si mohli sami vyzkoušet. Viděli jsme například pěstování hada, bengálský oheň, měření pH nebo kyselosti nápojů. A taky se nám pokusili „zabít“ pana učitele při výbuchu plechovky – ten to naštěstí přežil a všichni jsme se naštěstí vrátili zdraví a v pořádku 🙂 . Chemie opravdu není jen o nudných vzorečcích …

Amálie Kořistková, 8. A

Povina publicita„Podpora přírodovědného a technického vzdělávání v Moravskoslezském kraji“,
reg.č.: CZ.1.07/1.1.00/44.0008

Video – Zábavná chemie