Zábavné „pracovky“ na 2. stupni

V současné nelehké situaci naši žáci pracují v provizorním rozvrhu, věnují se hlavním předmětům a na výchovy už nezbyl prostor. Obrátila jsem se na žákyně vyššího stupně, jestli by se dobrovolně nechtěly zúčastnit malého projektu, který je navázán na pracovní činnosti.
V tomto pololetí jsme se žákyněmi, které se do projektu zapojily, vyzkoušely netradičně vysadit rajčata, což se nám zatím daří. Také jsme využily svátku jara a na dálku vyráběly velikonoční věnce a pekly tvarohové kynuté beránky. Do vaření a pečení jsme se pustily i mimo velikonoční svátky a děvčata si doma vyzkoušela na základě zaslaných receptů upéct Be-Be zákusek, tvarohovou buchtu a usmažit knedlíkové tousty.
Chtěla bych prostřednictvím článku pochválit všechny žákyně, které se tohoto projektu prozatím zúčastnily a podělily se se mnou o fotografie svých výtvorů.

Mgr. Nikola Machelová