Zahájení školního roku 2021/2022

Počasí na 1. září nepřálo zahájení nového školního roku venku před školou. Kromě počasí ovlivnilo začátek školního roku opatření k provozu škol vzhledem ke covid-19. Z těchto důvodů se žáci 2. až 9. třídy odebrali do svých tříd, kde je přivítali jejich třídní učitelé. Prvňáčky jsme však o slavnostní uvítání nepřipravili. V nově zrekonstruované tělocvičně jsme je za přítomnosti rodičů a prarodičů přivítali do velké „školy“. A že nás tam bylo! Máme dvě první třídy, v každé třídě je 21 žáků. Paní učitelka Ivana Kořistková je třídní učitelkou 1. A, třídní učitelkou 1. B je paní učitelka Hana Grigorová.

První školní den se museli žáci 2. až 9. tříd preventivně otestovat na covid-19. Prvňáčci se testovali následující den. Když už musíme testování podstoupit, zvolila jsem pro vysokou spolehlivost a průkaznost neinvazivní PCR testy. Děkuji paní Sandře Plačkové za pomoc při testování nejmenších žáků a také všem rodičům za to, že jsme mohli otestovat všechny žáky a nikdo z žáků nemusí sedět v roušce po celou dobu výuky. V neposlední řadě děkuji žákům naší školy, neboť testování zvládli bez problémů. Skvělou zprávou je, že v prvním kole testování byly všechny vzorky negativní. Pevně věřím, že stejný výsledek bude i v druhém kole testování 6. září a že nás již žádná omezení nečekají a budeme se moci v klidu učit, chodit do zájmových kroužků a účastnit se různých soutěží.

Hodně štěstí všem!

Ivana Pavlíková