Žákovská rada ve školní jídelně

Dne 25. 1. 2019 žákovská rada naší školy navštívila školní jídelnu v neobvyklou dobu, a to v době přípravy obědu. Nejdříve žáci dostali pláště a pokrývku hlavy a návštěva mohla začít ukázkou provozu kuchyně. Žáky zaujalo zařízení kuchyně a práce, která s přípravou pokrmů souvisí. Prošli si také skladovými prostory ve sklepě a nakonec i kanceláří. V jídelně se dozvěděli, že naše jídelna podléhá školní inspekci a krajské hygienické stanici. A že při vaření se musí dodržovat hygienické a výživové normy. Odpověděla jsem žákům také na otázky typu: kolik jídla se bohužel vrací zpět, co děti nerady jedí nebo jaký je počet strávníků jídelny. Návštěva byla velmi milá a přátelská, jsem ráda, když děti mají zájem o práci, která mnohdy není vidět.

Šárka Petlachová, vedoucí školní jídelny

Žárovka návštěvu školní kychyně zaznamenala v následujícím videu: