Zapojení naší školy do projektu ZDRAVÁ ŠKOLNÍ JÍDELNA

S cílem zlepšit kvalitu našeho školního stravování jsme se zapojili do projektu ZDRAVÁ ŠKOLNÍ JÍDELNA. Tento projekt garantuje spolupráci s předními odborníky na výživu. Výsledkem bude pestrý jídelníček odpovídající moderním výživovým trendům. Autory projektu Zdravá školní jídelna jsou odborní zaměstnanci ze Státního zdravotního ústavu a Krajských hygienických stanic. Garantem projektu je ministerstvo zdravotnictví a ministerstvo školství ČR. Projekt Zdravá školní jídelna vznikl na podporu školního stravování, které má v naší zemi desítky let trvající tradici.

V čem nás obohatí projekt Zdravá školní jídelna?

  • Můžeme se inspirovat u těch nejlepších jídelen, konzultovat s výživovými odborníky a získat prestižní certifikát Zdravá školní jídelna.
  • Pomůže nám odstranit některá slabá místa současného systému školního stravování a docílit toho, aby děti dostávaly nutričně hodnotnou, vyváženou a pestrou stravu.
  • Specialisté ze Státního zdravotního ústavu a Krajské hygienické stanice budou naši školní jídelnu odborně vést a individuálně s ní pracovat, čímž chceme společně zlepšit kvalitu školního stravování.
  • Postupnou realizací projektu přispějeme k naplnění představ rodičů o správné výživě dětí. Získáním certifikátu Zdravá školní jídelna chceme ukázat, že se snažíme dělat pro naše strávníky opravdu maximum.

  Šárka Petlachová, vedoucí školní jídelny

 

Více na: https://www.zdravaskolnijidelna.cz