Zapojení žáků naší školy do projektu NatTech

Povina publicita

„Podpora přírodovědného a technického vzdělávání v Moravskoslezském kraji“,
reg.č.: CZ.1.07/1.1.00/44.0008

Projekt NatTech „Podpora přírodovědného a technického vzdělávání v Moravskoslezském kraji“ nabízí vzdělávací programy, které podporují zájem o přírodovědné a technické vzdělávání v celém kraji. Moravskoslezský kraj na něj získal přes 216 miliónů korun z Evropského sociálního fondu i českého státního rozpočtu. Díky tomu je pro školáky připravena netradiční výuka v objektech Dolní oblasti Vítkovic a Landek Parku v Ostravě Petřkovicích.
23. 6. byl pro žáky 5. třídy připraven program Černé uhlí. Žáci se v tomto výukovém programu seznámili s areálem Landek Parku a poznali význam černého uhlí. Dozvěděli se, co je uhlí, jeho historii, jak probíhala těžba a jaký význam má pro nás dnes.

Tento den jeli do areálu Dolních Vítkovic také žáci 9. třídy. Pro ně byl připraven program Budiž světlo. V rámci předmětu fyzika zkoumali lidské oko a optické klamy.
(podrobněji viz aktualita Budiž světlo)
V úterý 24. 6. vyrazili do Landek Parku žáci 4. třídy, pro které byl v rámci předmětu vlastivěda připraven program Pravěk – doba kamenná. Žáci poznali všechny důležité milníky pravěkého období, seznámili se s nejznámějšími nalezišti jako jsou jeskyně Šipka či jeskyně Kůlna v Moravském krasu. Zjistili, co nebo kdo je Landecká Venuše, jaké zbraně či nástroje se v době kamenné používaly a jak pravěcí lidé bydleli.

24. června odjeli do areálu Dolních Vítkovic také žáci 7. třídy. V rámci předmětu fyzika se zúčastnili výukového programu Roboti ve službách lidstva. Žáci si mohli například sestrojit vlastního robota, zformulovat základní příkazy pro jeho činnost včetně reakcí na vnější podněty.

PaedDr. Ivana Pavlíková