Základní škola a Mateřská škola Neplachovice Naši žáci v dobrém rozmaru V barvách duhy Hledání Bludišťáka Základní škola a Mateřská škola Neplachovice Adaptační kurz Posloucháme Sběr vody Bude se testovat Zbarví se? A pod mikroskop

Žárovka a školní rok 2021/2022

Školní rok 2020/2021 Žárovka skoro nesvítila, jen tak trošku poblikávala. Důvody byly všeobecně covidově známy. Podařilo se nám aspoň poslat asi padesát vybavených batůžků se školními potřebami pro africké děti z Malawi. Tuto pasivitu si však Žárovka plně vynahradila v tomto školním roce, kdy svítila, až zářila. Akcí bylo opět mnoho. Posuďte sami. Dvoudenním říjnovým sběrem papíru jsme získali prostředky na zajištění plánu, který se nám podařilo beze zbytku splnit.. Na přelomu listopadu a prosince ožil tradiční „Barevný týden“. Vzápětí se začala intenzivně připravovat vánoční výzdoba tříd. Ani letos jsme nezapomněli podpořit lidi s Downovým syndromem, kdy jsme v rámci „Ponožkového dne“ upozornili na existenci tohoto závažného onemocnění. Další soutěž – tentokrát „O nejoriginálnější velikonoční vajíčko“ předčila všechna očekávání. Děti uprchlíků z Ukrajiny byly podpořeny sbírkou s názvem „Krabice od srdce“. Velkou odezvu měl i několikrát odložený projektový „Den zdraví“. Zaslouženou odměnou všem „žárovkám“ byl výlet do Ostravy. Děkuji všem – Saše, Katce, Karolíně, Kryštofovi, Vanese, Mikulášovi, Editě, Anežce, Adrianě, Vítkovi, Adéle, Markovi, Marii a Anetě.

Mgr. Ivana Vaňková, koordinátorka žákovské rady