Žárovka jela 31. 5. na výlet do Ostravy!!!

Žákovská rada Žárovka celý školní rok pilně pracovala. Organizovala, zajišťovala, pravidelně se scházela, pomáhala… Prostě svítila, až zářila. A právě proto si plně zasloužila tradiční odměnu – výlet, tentokrát do Ostravy!!! Je všeobecně známo, že do Ostravy se jezdí za kulturou, za sportem, za nákupy. My jsme tam však zamířili za krásnými výhledy. Ty jsme si opravdu užili, a to hned ze dvou míst. Na radniční věž se nejprve stoupalo po mramorových schodech v rozlehlé vstupní hale, osvětlené nádhernými lustry. Přestup do výtahu, mezipřistání v informačním centru pro zakoupení vstupenek, výstup z výtahu a WOW!!! Na haldu Ema se stoupalo po travnatých, bahnitých a kamenitých stezkách, místy posetými koňskými koblížky. Lustry z radniční haly vystřídalo sluníčko a vyhřívání fungovalo i zdola. V haldě totiž stále prohořívá navezená hlušina z dolů a teplota v ní dosahuje až 1500 stupňů!!! Výhled z haldy byl opět … WOW!!! Dech beroucí a ohromující. Ostrava se svými dominantami jako na dlani, lemovaná z jedné strany Beskydy a z druhé Jeseníky. Cestou dolů jsme minuli židovský hřbitov, kostel sv. Josefa, Slezskoostravský hrad, který vůbec není na kopci, jelikož se v důsledku těžby uhlí o 16 metrů propadl, Černou louku, která je vlastně zelená. V nákupním centru Karolina si všichni smlsli nějakou dobrotu a někteří značně ulevili svým peněženkám. Co dodat? Vlaky neměly zpoždění, počasí vyšlo jako na objednávku a účastníci výletu byli skvělí. Prostě výlet, jak má být.

Mgr. Ivana Vaňková