Žárovka, Valentýn, krabice a mezipatro…

Tak pěkně popořádku. Je již skoro samozřejmostí, že členové žákovské rady přicházejí s originálními nápady. Stejně tomu bylo i v pondělí, 13. února, kdy se na stole při pravidelné schůzce objevila „srdíčkovaná“ krabice. Druhý den bude totiž 14. února – oblíbené datum všech zamilovaných – sv. Valentýn. Členové rady se dohodli, jaká budou pravidla pro vhazování zamilovaných vzkazů, kde a jak dlouho bude krabice umístěna. Vše bylo vyhlášeno ve školním rozhlase a prezentováno ve třídách.
A pak to začalo. Největší diskuzi vyvolalo slovo „mezipatro“. Co to je, kde to je? Tam by měla být ta krabice, do které se budou vhazovat zamilované a kamarádské vzkazy… Když byla záhada vyřešena, krabice se začala plnit a Žárovka vzkazy rozdělila do tříd jejich adresátům na své následné pondělní schůzce. Napočítali jsme 125 „valentýnek“, z nichž nejvíc putovalo do VI. B, VIII. B a do obou sedmých tříd. K nejúspěšnějším sběratelům se řadí Teodora Marethová, Kryštof Haferník, Rozálie Chlopčíková, Albert Vávra, Markéta Matýsková, Lucie Vávrová a Edita Stavařová. Takže hodně zamilovaní, málo zamilovaní a ti, co teprve zamilovaní budou – děkujeme za spolupráci, vzkazy a těšíme se na nějakou další povedenou soutěž!!!

Mgr. Ivana Vaňková