Závěrečná besídka páté třídy

21. června se v kině v Holasovicích sešli rodiče, prarodiče, sourozenci a pedagogové žáků z páté třídy, aby zhlédli jejich poslední vystoupení na 1. stupni. Vrátit se v čase do dob, kdy je nejvíce bavily pohádky? Vše je možné, a proto zahráli pohádku, ve které se vlkovi nepodařilo doběhnout kůzlátka, ba naopak přišel o hifi rádio, pračku i televizi. Jak je lehká násobilka nás přesvědčili v další scénce, která byla věnována matematice. A co teprve vyjmenovaná slova? Ta jsme si společně zopakovali pomocí zajímavých a vtipných básniček. Části těla v angličtině nám připomněla písnička Head and shoulders, po které následoval taneček na modernější píseň. V páté třídě jsme pracovali s tablety, proto nemohly chybět ani v naší poslední scénce. Děti předvedly, jak se dá novodobá technika využívat k učení. A co nás čeká od září? Odpověď snad kluci našli v písni věnované fotbalu a děvčata se našla v písničce věnované módě.

Když se po závěrečném potlesku objevili rodiče na jevišti, bylo jisté, že se chystá překvapení, o kterém jsem neměla tušení. Děti se svými rodiči předvedly, jak tráví společně čas a také to, jak to chodí u nich doma. Nakonec děti zazpívaly píseň, která byla složena pro mne. Předávání květin, dortu a dárečku doprovázelo upřímné objetí a slzičky. Moji milí, pro mne bude tato besídka nezapomenutelná, stejně jako celá Vaše třída.

            Mgr. Klára Střížová