Základní škola a Mateřská škola Neplachovice Naši žáci v dobrém rozmaru V barvách duhy Hledání Bludišťáka Základní škola a Mateřská škola Neplachovice Adaptační kurz Posloucháme Sběr vody Bude se testovat Zbarví se? A pod mikroskop

Závislost bere lidem soudnost

Neobvyklá beseda plná emocí se konala první březnový pátek v areálu opavského magistrátu na Krnovské ulici. Žáci naší deváté třídy se setkali se třemi vězenkyněmi a psychologem. Mladé ženy postupně vyprávěly svůj životní příběh – od útlého dětství až po situace, kvůli kterým se ocitly ve vězení. Mnozí z nás ani nechtěli uvěřit, čím vším si může člověk projít – týrání, sexuální násilí, drogová závislost, krádeže, žloutenka typu C, život na ulici…
Mrazení, pláč, údiv – to vše jsme zažívali během tříhodinové besedy. Psycholog vstupoval do vyprávění žen a snažil se po odborné stránce vysvětlit aspekty závislostního chování (závislost na drogách, alkoholu, moderních technologiích) a dopad na fyzické zdraví a psychiku.
I ve škole jsme se vrátili k páteční besedě a rozebírali své pocity. Úvahy deváťáků si můžete přečíst níže.

    Mgr. Renata Schreierová