Závody na horských kolech – MTBCross Opava

V pátek 27. září se na Stříbrném jezeře v Opavě konal další ročník závodu na horských kolech MTBCross Opava. Možnost vyzkoušet si své dovednosti a zazávodit si v terénu kolem Stříbrného jezera využilo 22 žáků naší školy a v nabité konkurenci si nevedli vůbec špatně. Do závodu se letos zapojilo celkem 278 jezdců a na startovní listině především starších kategorií bylo zapsáno vždy kolem 50 závodníků. Hned v naší nejnižší obsazené kategorii předvedl skvělý výkon Jakub Kořistka a dojel si pro 3. místo. Na další medailové umístění jsme sice museli čekat až na závěrečnou štafetu, přesto se naši závodníci umísťovali na předních místech. Do první desítky se ve svých kategoriií vešli Jan Matoušek, Tadeáš Bajtek, Šimon Hloušek, Nikola Voženílková a David Pietroň. Anna Kořistková jela po celou dobu závodu na 2. místě, bohužel jí před cílem spadl řetěz a propadla se až na konec startovního pole.  Další skvělý výkon předvedla naše smíšená štafeta ve složení Jan Matoušek, Šimon Hloušek a Nikola Voženílková, která si vyjela 3. místo. Všem žákům, kteří se závodu zúčastnili, děkuji za reprezentaci školy a solidní výkony během závodu.

Mgr. Jakub Machel