Závody na horských kolech

V pátek 24. 9. se naši žáci po dlouhé době zúčastnili sportovních závodů. Přes solidní umístění našich závodníků, bylo určitě větším zážitkem, že jsme opět mohli po dlouhé době poměřit své síly s žáky ostatních škol, sejít se ve větším počtu a společně si užít sportovní dopoledne, na které jsme bývali zvyklí. Závodu horských kol MTBcross na Stříbrném jezeře v Opavě se zúčastnilo přes 300 žáků opavských škol a 1,5 km dlouhý okruh přinesl závodníkům řadu technicky obtížných a zajímavých úseků, sjezdů a výjezdů, přejezdů a překážek. Z naší školy se na závod vydalo 18 závodníků a jejich snažení přineslo velmi pěkná umístění. Žáci byli rozděleni do kategorií podle ročníků, od kterých se také odvíjel počet okruhů, které museli žáci absolvovat. Hned první závod, do kterého zasáhl žák naší školy, přinesl medailový úspěch. Jakub Kořistka z 5. třídy dojel na 3. místě a mohl se radovat z prvního stupně vítězů. Na úspěch svého bratra navázala Anna Kořistková ze 7. třídy, která dojela na 1. místě a svou kategorii vyhrála. Tečku za úspěšným závodem udělala naše tříčlenná štafeta ve složení Anna Kořistková, Jakub Malý a Jan Rys, která dojela na 3 místě. V nabité konkurenci se naši žáci umisťovali kolem 10. místa, do prvních desítek ve svých kategoriích se vešli Viktor Matýsek, Jakub Malý a Honza Rys. Přesné výsledky se ještě zpracovávají a budou k dispozici hned, jakmile je organizátoři zašlou. Nejdůležitější ale je, že i přes pár technických problémů jsme si závody užili a ve zdraví se vrátili zpět do školy. Závěrem bych chtěl poděkovat paní Markétě Dobřecké a rodičům Jakuba a Anny Kořistkové, kteří nás na závod a zpět provázeli, žákům byli celou dobu podporou, fotili a ochotně pomáhali se vším, co byla potřeba.

Mgr. Jakub Machel