Závody ve šplhu

Solidní výkony předvedli naši žáci na ZŠ Šrámkova, kde se v únoru konal tradiční závod ve šplhu. Ke 4,5 metrů dlouhým šplhacím tyčím se postavila družstva našich starších a mladších chlapců. Druzí zmiňovaní si svými výkony zajistili umístění v první polovině konečného pořadí. Žáci závodili společně, jejich dva nejlepší výkony se sečetly s ostatními ve 4 členném družstvu a celkový součet všech těchto časů stanovil konečné umístění školy.

Za starší chlapce se v závodě představil Radek Kořistka, Adam Dehner, Filip Karli a Adam Kele. Součet časů přinesl klukům 13. místo z 18 škol. Nejlepší z jednotlivců byl Adam Dehner, jehož čas 3,6s byl 18. nejlepším mezi 62 závodníky.

Mladším chlapcům se vedlo podstatně lépe a tým ve složení Viktor Bolík, František Foltýn, Martin Voženílek a Matěj Šišma si vyšplhal pro krásné 7. místo mezi 16 školami. Velká pochvala patří Matěji Šišmovi, kterému s časem 3,6s připadlo nádherné 2. místo mezi 70 mladšími chlapci. Za zmínku určitě ještě stojí velmi pěkné 14. místo Viktora Bolíka ve stejné kategorii.

Všem žákům děkuji za reprezentaci naší školy a především za jejich sportovní nasazení v tomto závodě.

Mgr. Jakub Machel