Zdravé jarní toustíky

I zdánlivě jednoduchá činnost, jakou je příprava toustů, se v prostředí školní družiny stala po dvě odpoledne činností nevšední a zajímavou. Možná i díky tomu, že přípravě toustů předcházel výsev semínek řeřichy. Měli jsme totiž v plánu připravit si tak trochu zdravou odpolední svačinu. Kelímky od smetanového dezertu pana cotta se proměnily v malé květináčky s jmenovkami. To abychom si své výpěstky náhodou nepopletli ;-). A představte si, většina semínek se už po dvou dnech statečně drala na svět. Určitě to bylo i poctivou zálivkou a sluníčkem, které už nás v herně hezky jarně hřeje. Příprava toustů byla pro děti o to zajímavější, že si je až na obsluhu toustovače, chystaly samy. A třešničkou na dortu, pardon – na toustu, byla právě ona zmíněná řeřicha. Jak jsme se dozvěděli, posiluje naši  imunitu a také prospívá trávení. Bylinky mají navíc na jaře dvojnásobnou sílu. A protože v kolektivu vždycky lépe chutná, chutnala nám i řeřicha.

Iveta Johnová