Zdravé zuby

V úterý 4. října nám nevlídný deštivý den zpříjemnily studentky Lékařské fakulty Univerzity Palackého v Olomouci, které k nám zavítaly v rámci projektu Zdravé zuby. V průběhu dopoledne postupně seznámily třídy nižšího stupně s počtem zubů dětského a dospělého chrupu. Povídaly si s nimi o jejich vnitřní stavbě a funkci. Nejdůležitější částí přednášky bylo vysvětlení, jak má vypadat správný zubní kartáček pro děti. Každý žáček si mohl sáhnout na štětinky kartáčku, aby si vyzkoušel, jak jsou měkoučké. Studentky malé posluchače upozornily na nutnost správného čištění a zdůraznily jim také důsledky nedbalé péče o zoubky. Pak už následoval samotný nácvik techniky správné ústní hygieny pod odborným dohledem u každého žáčka. Budoucí paní zubařky své povídání přizpůsobily jednotlivým věkovým skupinám, čímž posluchače zaujaly. Věřím, že všechny děti si odnesly alespoň střípky vědomostí o péči o své zoubky.

Mgr. Ivana Kořistková