Okresní finále ve florbale

Okresní finále ve florbale konané ve středu 22. 1. na ZŠ Mařádkova nám bohužel příliš radosti neudělalo. Velkou novinkou pro nás byl hrací systém 5+1 a rozměr oficiálního hřiště, na který jsme se dnes dostali  vůbec poprvé. O našem neúspěchu ale rozhodla především kvalita našich soupeřů, kteří dnes byli nad naše síly. Nejvyrovnanější utkání jsme odehráli se ZŠ Hlučín hned v úvodu skupiny a po nešťastném gólu jsme nakonec slibně se vyvíjející zápas prohráli 1:0. Ve 2. utkání nás zcela rozebral soupeř ze ZŠ Boženy Němcové v poměru 9:1, který vyhrál bez ztráty bodu i celou skupinu. Naději na dobré umístění nám v posledním zápase definitivně vzala ZŠ Vrchní, které jsme podlehli 5:0. Školu reprezentoval Adam Bolík, Adam Grela, Adam Vávra, Matěj Schoppik, Patrik Šebela, Daniel Leszczýnski, Jan Tomášek, Alexandr Fojtík, Ondřej Botzián a Patrik Snášel. I přes dnešní neúspěch v okresním finále nám postup ze základní skupiny zajistil 8. místo z 32 zapojených škol, což je velmi solidní výsledek. Navíc standartní rozměr hřiště, kvalifikovaní rozhodčí i velmi kvalitní soupeři nám připravili velkou zkušenost a hezký sportovní zážitek.

Mgr. Jakub Machel