Zimní výlet šestých tříd

Školní výlet uprostřed zimy? Někdo by nad tím mohl kroutit hlavou, ale žáci naší školy zjistili, že se dají v tomto období získat nevšední zážitky. Po několika lednových týdnech plných písemek, čtvrtletních prací a zkoušení nastal čas na oddych od školních lavic. Z různých tipů a návrhů jsme vybrali výjezd do Krnova za sportem a turistikou. Koho lákala ledová plocha, šel si zabruslit na zimní stadion. Šestnáct odvážných bruslařů mělo velké cíle. Zabruslit si dvě hodinky volným stylem. Již po necelých dvaceti minutách se u některých bruslařů  objevila  menší bolestivost  v oblasti kotníku a holeně. Nic jsme nepřeháněli a krasobruslojízdu jsme střídali s pravidelným odpočinkem. Bruslení jsme si bez úrazu opravdu užili. Druhá polovina žáků se vydala prověřit svou kondici turistikou. Po zdolání mnoha desítek schodů ke krásně opravenému poutnímu kostelu Panny Marie Sedmibolestné se dala kondice jednotlivých účastníků odhadnout podle míry funění. Všichni ale výšlap zvládli a po krátkém odpočinku pokračovali lesem, vedeni zelenou turistickou značkou, na rozsáhlou zříceninu hradu Šelenburk. Loupežníky, které známe z pověsti o tomto hradu, jsme naštěstí nepotkali, ale objevili jsme malý, sladký poklad. Na objevování tam toho bylo hodně. Kluci zjistili, že je to výborná lokalita na schovávanou, holky zase našly místa k rozhledu do krajiny i k soukromému, nerušenému špitání. Také počasí se nenechalo zahanbit a potěšilo nás alespoň malou „chumeleničkou“. Celý výlet jsme sladce zakončili v cukrárně.

Mgr. Blažena Wertichová, Mgr. Hana Grigorová