Zlatovláska v Holasovicích

V polovině dubna za krásného slunečného počasí se žáci 1. třídy opět vydali do Místní knihovny P. Křížkovského v Holasovicích. Tentokrát na nás čekala Zlatovláska. Úvodní část probíhala v místnosti s tzv. „podprdelníčky“ a paní knihovnice se dozvěděly, které další hlásky a písmena prvňáčci umí a co se nového v českém jazyce naučili od minulé návštěvy. Nebojácně se také předvedli dva nejlepší žáci, vítězové recitační soutěže, a to Kubík Čech a Terezka Slaninová. Přednesli své básně a sklidili pochvalu i potlesk. Potom už podle pokynů paní knihovnice děti kráčely do jiné místnosti. Velmi potichoučku. Jak jinak? Chtěli přece spatřit kouzelné skřítky Knihovníčky. Ale kdepak! Ani tentokrát jsme nebyli úspěšní. Nevadí. Cestou po schodech nahoru jsme aspoň zamávali pavoučkovi Františkovi. Zaposlouchali jsme se do pohádky, kterou paní knihovnice předčítala. Nejvíce děti zaujalo, jak Jiřík zachránil život mravencům, krkavčatům a zlaté rybce. Všichni mu za záchranu slíbili pomoc. Děti měly nejprve za úkol vybarvit Zlatovlásku a prince, poté omalovánku nalepit na další list, na kterém bylo vyznačeno puzzle, a nakonec rozstříhat obrázek. Na závěr žáci museli poskládat vyrobené puzzle. A to se povedlo. „Práce je náročná, je to čí dál víc složitější,“ komentovala práci Anežka Bajtková. „To zvládneme, jsme přece už školáci,“ namítali kluci. Měli pravdu. Statečně totiž lepil a vybarvoval i se sádrou Kubík Michalec. A kdo překvapil úplně nejvíc? Uhádnete, kdo se choval jako Jiřík z pohádky a pomáhal ostatním? Šikulka – Viktorka Švachová. Byla pochválena, protože se velmi snažila. Těšíme se na další setkání a další pohádku.

Mgr. Martina Mrkvanová